AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejPaździernik 23 2014 21:12:12
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank
Hazard przenosi się do szarej strefy: Budżet traci na nielegalnych poszukiwaczach szczęścia
Maleje podatek deklarowany przez firmy organizujące gry i zakłady wzajemne. Po wprowadzeniu zakazu dla automatów o niskich wygranych hazard przenosi się do szarej strefy
Budżet zapłaci za zaniedbania Kapicy?
Do Rzeczy Wiceminister finansów, którego prokurator podejrzewał
o niedopełnienie obowiązków przy kontroli branży hazardowej, uniknie odpowiedzialności. Za aferę zapłacą wszyscy Polacy.

Komisja śledcza, zwana hazardową, pod przewodnictwem Mirosława Sekuły uznała szefa Służby Celnej i wiceministra finansów Jacka Kapicę niemal za szeryfa samotnie zwalczającego plagę nielegalnego i półlegalnego hazardu. Do zupełnie innych wniosków doszedł prok. Grzegorz Masłowski z Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Zebrał materiał dowodowy, z którego wynika, że za nieprawidłowości w kontroli rynku hazardowego jest odpowiedzialny nie kto inny, tylko właśnie Kapica. Postawił on zarzuty karne bezpośrednim podwładnym szefa Służby Celnej. Ci zaś obciążyli winą za brak nadzoru i kontroli swojego przełożonego. W tej sytuacji prok. Masłowski wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Kapicy. (…)
Pismo do SSC - zatrzymywanie jednorękich bandytów
ZZ_Celnicy.PLInformujemy niniejszym Pana Ministra o możliwym przestępstwie lub co najmniej poważnej nieprawidłowości, która ma miejsce w jednostkach Służby Celnej w całej Polsce - napisał ZZ Celnicy PL do Ministra Jacka Kapicy
W Sejmie pierwsze czytanie noweli o zwolnieniu ambulansów z akcyzy
Gazeta PrawnaSejm ma się zająć projektem w tym tygodniu. Pomysłodawcy noweli argumentują, że jest ona zgodna z oczekiwaniami społeczeństwa, które wielokrotnie sygnalizowało konieczność zaprzestania pobierania akcyzy od ambulansów.
Kapica o zmianach w administracji podatkowej: Skarbówka jak banki sprawdzi wiarygodność podatników
Gazeta PrawnaNowa ustawa o administracji podatkowej to jeden z priorytetów resortu finansów, zapowiadany w niedawnym expose przez premier Ewę Kopacz.
Celnik emeryt musi spłacić mundur
RzeczpospolitaPrawie tysiąc złotych 
za służbowe ubranie 
muszą zapłacić niektórzy funkcjonariusze, przechodząc na emeryturę.

Do redakcji „Rz" napisał celnik, który przed przejściem na emeryturę musiał na konto swojej izby wpłacić blisko 940 zł. Tyle wynosi wartość jego munduru, z którego i tak nie będzie mógł korzystać na emeryturze. To nieodosobniony przypadek.
Naczelnik przemyskiego Urzędu Celnego odwołany
Super Nowości

PRZEMYŚL. Standardowy ruch kadrowy, czy pokłosie śledztwa dziennikarzy Super Nowości ws. afery korupcyjnej na granicy?

Izba Celna w Przemyślu potwierdziła nieoficjalnie uzyskaną przez nas informację, że Bartosz Gruszecki, naczelnik przemyskiego Urzędu Celnego, został ostatnio odwołany ze swego stanowiska.

Afera na granicy. 19 osób zatrzymanych: celnicy i pogranicznicy
Gazeta Wyborcza19 osób, wśród nich dwóch pograniczników i dwóch celników, zatrzymali funkcjonariusze biura spraw wewnętrznych Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej - dowiedziała się "Wyborcza".
Niska akcyza tylko dla prawdziwego piwa
Gazeta PrawnaJeżeli przeważającym składnikiem napoju nie jest słód, tylko syrop glukozowy, to nie może być on preferencyjnie opodatkowany – wyjaśnił w wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Kapica kazał celnikom blokować jednorękich bandytów. Naraża ich w ten sposób na procesy?
Gazeta PrawnaFunkcjonariusze uważają, że szef Służby Celnej Jacek Kapica naraża ich na procesy, nakazując blokowanie automatów do gier

Do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny, czy blokowanie jednorękich bandytów przez celników i uniemożliwianie czerpania zysków z działalności hazardowej poza kasynami ich właścicielom jest legalne, czy nie, celnicy, wykonując obowiązki służbowe, mogą narazić się na odpowiedzialność karną. Właściciele punktów hazardowych występują bowiem przeciwko nim na drogę sądową, argumentując, że nie mają prawa aresztować maszyn do gry.
Strona 1 z 153 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie