AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejSierpień 01 2014 15:50:17
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank
Jednoręki bandyta
Uważam RzeJak wiceminister finansów Jacek Kapica niszczy polskie firmy

Wiceminister finansów Jacek Kapica (we wrześniu skończy 44 lata) spośród ludzi władzy wzbudza najbardziej negatywne emocje wśród polskich przedsiębiorców. Najpierw naraził się właścicielom automatów do gier (pogardliwie przezywanych „jednorękimi bandytami”), otwarcie deklarując walkę z legalną i koncesjonowaną działalnością.
Papieros zbyt drogi dla pracodawcy
RzeczpospolitaPrzerwy na papierosa regularnie praktykowane przez palących pracowników kosztują pracodawców średnio ponad 33 mln zł dziennie – wynika z wyliczeń agencji Work Service.
Sprzedawcy oleju opałowego: patologie są, lecz nie u nas
Gazeta PrawnaFirmy z branży alarmują, że organy skarbowe je niszczą. Twierdzą, że nie zmieni tego nowelizacja ustawy o akcyzie, nad którą pracują posłowie

W obronie sprzedawców oleju opałowego stanęła ostatnio posłanka Maria Zuba. Zaapelowała do ministra finansów, żeby przestał karać dostawców za winy ich kontrahentów (interpelacja nr 26980/14).
Już się nie czepiają „dymka” z maszyny. Sprzedaje 20 tys. sztuk tygodniowo
Expres_ilustrowany 1 sierpnia minie rok, odkąd Jarosław Mela postawił na targowisku Górniak maszynę do wyrobu tanich papierosów (teraz 20 sztuk kosztuje 6 zł). Co prawda jesienią zeszłego roku celnicy zarekwirowali urządzenie i oddali je dopiero po kilku miesiącach, ale interes nadal się kręci.
Akcyza na papierosy bez zmian w 2015 r.
RzeczpospolitaMinisterstwo Finansów nie planuje w 2015 roku podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Izabela Leszczyna. Nie wzrośnie także raczej akcyza na alkohol.
Bezpieczny hazard online
RzeczpospolitaKomisja Europejska chce zwiększyć ochronę osób grających w sieci. Weryfikowana ma być m.in. ich pełnoletność. Polska już zmienia przepisy.

Skuteczne zabezpieczenia przed dostępem do hazardu osób niepełnoletnich, prawidłowe informowanie o zagrożeniach związanych z grami, utrzymanie hazardu pod kontrolą to najważniejsze wskazówki dla państw członkowskich wypływające z zaleceń KE. Czy polskie przepisy spełniają rekomendacje Komisji?
Wielki kant ☛
Uważam RzeFałszywi celnicy, rzekomi policjanci i lipny kantor – to tylko niektóre z pułapek, jakie na swoje ofiary zastawiają oszuści

Pomysły przestępców nierzadko są lepsze od scenariuszy najbardziej nieprawdopodobnych filmów kryminalnych, a ich zakończenia często zaskakują. Nie zawsze bowiem udaje się złapać złoczyńców i ich ukarać.
Z filmowego rozwiązania skorzystał 32-letni Grzegorz G. spod Wieliczki. Na początku maja dał w internecie ogłoszenie, w którym napisał, że szuka pracowników do nowo utworzonej komórki do zwalczania przestępczości związanej z grami hazardowymi w krakowskiej Izbie Celnej. Komórka miała być tajna, dlatego rekrutacja odbyła się poza urzędem, na terenie Nowego Sącza. – W takich wypadkach zawsze się to tak odbywa – tłumaczył kandydatom do pracy na stanowisku „aplikanta celnego”.
Gangsterzy uruchomili w Elblągu fabrykę Marlboro. Pracowali Paragwajczycy
Gazeta WyborczaNa 7,5 mln zł oszacowano wartość podrabianych papierosów, tytoniu i maszyn, które policjanci CBŚ zabezpieczyli w fabryce prowadzonej przez zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano tam 14 osób, w tym ośmiu obywateli Paragwaju, którzy pracowali przy produkcji.
18 lat sporu o akcyzę. Przedsiębiorca odpowiada ministrowi finansów
Gazeta PrawnaKilka dni temu na stronie Ministerstwa Finansów ukazała się pozytywna opinia resortu o działaniach organów podatkowych w sprawie Jarosława Chojnackiego, byłego przedsiębiorcę z Kartuz, który zajmował się konfekcją kosmetyków. Chojnacki od 18 lat - bez powodzenia - walczył z fiskusem o zwrot podatku akcyzowego. Spór dotyczył sumy ponad 2 mln zł. W sprawie wydanych zostało kilkadziesiąt urzędowych decyzji i wyroków sądowych. Po niekorzystnym dla przedsiębiorcy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z 21 maja 2014 r. (sygn. akt I SA/Gd 364/14) samobójstwo popełniła jego żona. Po ukazaniu się opinii w tej sprawie na stronie resortu finansów Chojnacki zdecydował się na opublikowanie listu otwartego do ministra finansów Mateusza Szczurka. Poniżej zamieszczamy treść tego listu.
Przedsiębiorcy donoszą na Kapicę. Poszło o skażony alkohol
TVN_24.pl Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) złożył zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceministra finansów Jacka Kapicę ws. skażania alkoholu na cele przemysłowe - poinformowano w czwartek Warszawie.
Strona 1 z 149 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza


Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie