AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejListopad 29 2015 00:46:24
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
Celnicy chcą wczesnej emerytury
RzeczpospolitaJuż dziś prawie pół tysiąca funkcjonariuszy Służby Celnej ma wysługę lat, która uprawniałaby ich do emerytury mundurowej
Związkowcy żądają emerytalnych przywilejów dla Służby Celnej. PiS nie mówi „nie". Koszty? Nikt jeszcze nie policzył.
Kapica żegna się z podwładnymi listem samopochwalnym
Arogancja i buta były nieodzownymi atrybutami Jacka Kapicy przez całą jego "karierę" w ostatnich latach. Nie inaczej jest i na odchodne...
PiS zapowiada uszczelnienie ustawy akcyzowej
RzeczpospolitaSystem podatku od paliw, tytoniu i alkoholi można uszczelnić poprzez gruntowne przeorganizowanie Służby Celnej – radzą eksperci.

Wśród zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość sposobów na poprawę ściągalności podatków są też zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. Poseł zwycięskiego ugrupowania Henryk Kowalczyk deklarował w ubiegłym tygodniu, że wprawdzie projekt nie jest jeszcze gotowy, ale ma dać Służbie Celnej lepsze narzędzia ścigania przemytu i zwalczania szarej strefy.
Szczecińska Izba Celna przejmuje zadania egzekucji należności celnych i akcyzowych z całego kraju
RzeczpospolitaSzczecińska Izba Celna przejmuje zadania egzekucji należności celnych i akcyzowych z całego kraju.

Przepisy wchodzące w życie 1 października przewidują dla Izby Celnej w Szczecinie rolę wierzyciela należności za cło, akcyzę, podatki od gier i od kopalin, opłaty paliwowe oraz inne pobierane przez Służbę Celną. Oznacza to, że właśnie ta Izba będzie prowadziła postępowania egzekucyjne w stosunku do niezapłaconych należności wynikających z decyzji organów celnych albo wyroków sądowych. Utworzoną w tym celu komórkę organizacyjną nazwano Centrum Organu Wierzyciela.
Podwyżki obejmą Służbę Celną
RzeczpospolitaPrzyszłoroczne podwyżki płac w administracji obejmą także Służbę Celną, ale wysokość wzrostu wynagrodzeń będzie zależała od decyzji osób zarządzających kadrami - poinformował w czwartek dziennikarzy minister finansów Mateusz Szczurek.
Alkohol stosowany do dezynfekcji bez akcyzy
Alkohol etylowy używany przez przedsiębiorstwo do czyszczenia oraz dezynfekcji sprzętów i lokali służących do wytwarzania produktów leczniczych jest zwolniony z akcyzy - orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 15 października 2015 r. (C-306/14).
Przekręty na paliwie
Mity i faktyZainstalowane na stacjach dystrybutory zawyżają ilość zatankowanych litrów benzyny i oleju napędowego. Bywa, że oszukuje większość maszyn na badanym terenie!...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy
Uważam RzeMija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle

Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?
Akcyzą w cydr
Uważam RzeNa wino owocowe i cydr ma obowiązywać taka sama akcyza jak w przypadku wódki. Branża alarmuje, że nie będzie jej stać na podwyższony podatek. W efekcie wielu producentów może zbankrutować.

Przedsiębiorcy uważają, że Ministerstwo Finansów chce zniszczyć polskich producentów wina i sadowników. I to po tym, jak zachęcało ich do przetwarzania jabłek na napoje alkoholowe i poszukiwania innych rynków zbytu. Po hucznie zapowiadanym przez rząd zawieszeniu akcyzy na cydr w wyniku rosyjskiego embarga na jabłka w ubiegłym roku, przyszedł czas na zwrot akcji. Producenci win i cydru otrzymali od fiskusa interpretację, z której wynika, że ich produkty są wysokoprocentowe.
Ministerstwo Finansów nie podniesie akcyzy na papierosy. To nieskuteczny oręż w walce z przemytnikami
Gazeta PrawnaMinisterstwo Finansów nie zmieni opodatkowania papierosów. To nieskuteczny oręż w walce z przemytnikami. Na tej wojnie lepiej sobie radzą celnicy i restrykcyjne prawo
Szczurek: celnicy nie będą latami czekać na szybszą emeryturę
PAPCelnicy nie będą latami czekać na szybsze przejście na emeryturę; wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który wskazał, że powinni oni przechodzić na emeryturę tak jak inne służby mundurowe, będzie zrealizowany szybciej - zapewnił w niedzielę minister finansów Mateusz Szczurek.
Strona 1 z 164 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie