AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejListopad 27 2014 13:54:58
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

E-gracze na celowniku

Celnicy ścigają już około tysiąca osób i mają dane kolejnych 23,6 tys. typujących wyniki w internetowych firmach bukmacherskich bez licencji w Polsce. Szara strefa to nawet 90 proc. rynku wartego ok. 5 mld zł rocznie.

Zobacz więcej...
Ustawa Hazardowa: Zmiany w ministerstwie, Jacek Kapica szaleje na Twitterze

Temat ustawy hazardowej w ostatnich tygodniach stosunkowo często poruszany jest przez polskie media, jednak nie przypominam sobie dnia w którym działoby się tak dużo, jak w dniu wczorajszym. Wydano komunikat dla osób grających u zagranicznych operatorów, Jacek Kapica pojawił się na Twitterze, a wieczorem media obiegła informacja, że nasz ulubiony wiceminister nie będzie zajmował się już rynkiem gier.

Zobacz więcej...
Ile płacimy za błędy ministra?

18,5 mld zł – to według najostrożniejszych szacunków skala strat spowodowanych przez błędną politykę wiceministra finansów Jacka Kapicę. Jego działalność podsumowują autorzy opracowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców raportu „Straty budżetu państwa z powodu błędów Ministerstwa Finansów”

Zobacz więcej...
Drastycznie spada w Polsce sprzedaż papierosów. Masowo rzucamy palenie? O nie

Gazeta WyborczaNawet po kilkanaście procent w ciągu roku. Nie, nie oznacza to, że Polacy zmądrzeli i rzucają palenie. Masowo przerzucają się na nielegalne papierosy.

Zobacz więcej...
Seria klęsk „jednorękiego bandyty"

Znanemu z prób bezprawnego rabowania przedsiębiorców wiceministrowi finansów pali się grunt pod nogami. Nawet podwładni zaczynają występować przeciw absurdalnym działaniom Jacka Kapicy. Niestety, za jego działania płacimy wszyscy

Zobacz więcej...
E-gracze na celowniku
Gazeta WyborczaCelnicy ścigają już około tysiąca osób i mają dane kolejnych 23,6 tys. typujących wyniki w internetowych firmach bukmacherskich bez licencji w Polsce. Szara strefa to nawet 90 proc. rynku wartego ok. 5 mld zł rocznie.
Zwolnienie karetek z podatku akcyzowego w Sejmie
Gazeta PrawnaSejm zajmie się projektem dot. zwolnienia karetek z podatku akcyzowego

Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, autorstwa posłów PO, podczas pierwszego czytania w Sejmie poparły wszystkie kluby parlamentarne, następnie został skierowany do prac w komisji. Teraz posłowie, podczas drugiego czytania, zostaną poinformowani o efekcie jej prac.
MF: wygrywamy spory o zajęte automaty do gier hazardowych
Puls BiznesuSądy oddalają pozwy spółek hazardowych o odszkodowania za zajęte przez celników automaty, skuteczne są także działania wobec firm, które udostępniają miejsce na maszyny do gier. W efekcie jednorękich bandytów jest o 60 proc. mniej niż w 2009 r., przekonuje MF.
Branża hazardowa nie daje za wygraną
RzeczpospolitaSąd Okręgowy w Suwałkach oddalił apelację kolejnego podmiotu z branży hazardowej w sprawie dotyczącej odpowiedzialności odszkodowawczej Skarbu Państwa z tytułu zatrzymania automatów do gier.
Funkcjonariusze zlikwidowali pod Łodzią nielegalne kasyno
Policja Funkcjonariusze łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Izby Celnej w Łodzi i Placówki Straży Granicznej w Łodzi na gorącym uczynku zatrzymali dziewięć osób narodowości wietnamskiej, które prowadziły nielegalny hazard.
Ustawa Hazardowa: Zmiany w ministerstwie, Jacek Kapica szaleje na Twitterze
Temat ustawy hazardowej w ostatnich tygodniach stosunkowo często poruszany jest przez polskie media, jednak nie przypominam sobie dnia w którym działoby się tak dużo, jak w dniu wczorajszym. Wydano komunikat dla osób grających u zagranicznych operatorów, Jacek Kapica pojawił się na Twitterze, a wieczorem media obiegła informacja, że nasz ulubiony wiceminister nie będzie zajmował się już rynkiem gier.
Wino w prezencie, 
czyli akcyzowa męczarnia
RzeczpospolitaFirma, która chce kupić alkohol w zagranicznym sklepie, przegra z naszą biurokracją.

Zezwolenia, zabezpieczenia, deklaracje, dokumenty, banderole – zwykły zakup świątecznego prezentu może się przerodzić w drogę przez mękę.
Coraz mniej wódki w wódce
Gazeta PrawnaTen rodzaj alkoholu przestaje spełniać unijne normy, przez co klasyfikowany jest jako likier, nalewka bądź napój spirytusowy. Producenci twierdzą, że procenty znikają w trosce o klientów
Hazard rozhulał się w naszej sieci na dobre: Będzie blokowanie serwisów czy ściganie graczy?
Gazeta Prawna4,3 mln użytkowników ma już największy serwis – wynika z najnowszego badania Megapanel

StarGames.com. znienacka wskoczył do dwudziestki najpopularniejszych miejsc w polskim internecie. W pokera, ruletkę, black jacka, bingo i dziesiątki innych gier hazardowych gra za jego pośrednictwem aż 4,3 mln internautów. Serwis jest w Polsce nielegalny, ale Ministerstwo Finansów może ścigać tylko jego użytkowników. Właściciel jest bezkarny.
Rząd zajmie się projektem dot. ułatwień i zmian w akcyzie
Gazeta PrawnaLiczący prawie siedemdziesiąt stron dokument przewiduje też ograniczenie biurokracji związanej z poborem akcyzy. Jak bowiem wskazano w założeniach, celem zmian jest "uproszczenie przepisów w zakresie podatku akcyzowego oraz zniesienie i ograniczenie niektórych uciążliwych i zbędnych obowiązków administracyjnych", dotyczących firm działających na rynku wyrobów akcyzowych i samochodów.
Ile płacimy za błędy ministra? ☛ FULL
Uważam Rze18,5 mld zł – to według najostrożniejszych szacunków skala strat spowodowanych przez błędną politykę wiceministra finansów Jacka Kapicę. Jego działalność podsumowują autorzy opracowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców raportu „Straty budżetu państwa z powodu błędów Ministerstwa Finansów”

Dla Ministerstwa Finansów akcyza to jeden z najlepszych podatków − drugie po VAT źródło dochodów − a jego wysokość jest ukryta w cenie towaru. Jego podwyżki nie są aż tak dla ludzi zauważalne, a za wzrost cen nie obwinia się rządzących.
Strona 1 z 156 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie