AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejMarzec 26 2017 03:23:29
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ad.
Check PageRank

Kontrole KAS mogą być nielegalne

- Nie ma legitymacji, nie ma pieczątek, nie zawsze jest gdzie pracować w jednostkach, do których przenoszeni są pracownicy i funkcjonariusze - mówi WP money Tomasz Ludwiński, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NZZ "Solidarność".

Zobacz więcej...
Polecenie Szefa KAS - limity funkcjonariuszy w każdym Województwie

Pismo i polecenie Szefa KAS, w tym określające limity funkcjonariuszy w poszczególnych Izbach i inne wytyczne

Czytaj więcej...
Służba Celna ostrzega przed skażonym alkoholem z Ukrainy

Chodzi o kupno alkoholu poza legalną siecią, m.in. na bazarach, targowiskach i od przypadkowych sprzedawców. Ostrzeżenia związane są z falą śmiertelnych zatruć, jaka pojawiła się na Ukrainie. Zmarło tam już prawie 40 osób, zatrutych jest o wiele więcej.

Czytaj więcej...
Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Perpetuum mobile papierosowej mafii. Maszyny na wagę złota
Maszyny używane do produkcji nielegalnych papierosów często pochodzą z… sądowych depozytów. Wszystko dlatego, że po zakończeniu postępowań są wystawiane na sprzedaż i wykupywane przez kolejne grupy przestępcze oszukujące fiskusa - pisze "Gazeta Polska".
Celnicy rozczarowani pierwszymi tygodniami KAS
Gazeta PrawnaFunkcjonariusze, dotychczas mundurowi, mają dość przenoszenia ich do urzędów skarbowych na zwykłe stanowiska. Wytyczne szefa Krajowej Administracji Skarbowej swoją drogą, a praktyka swoją – twierdzą. I narzekają na kolesiostwo i nepotyzm.
Interpretacje kolejną pułapką w KAS
Gazeta PrawnaNawet eksperci podatkowi nie są pewni, przeciwko komu składać skargę do sądu, gdy podatnik nie jest zadowolony z otrzymanego wyjaśnienia.
Ustawa hazardowa. MF: Ponad 15 mld zł w ciągu 10 lat
MoneyPonad 15 miliardów złotych w ciągu 10 lat zyska budżet państwa, dzięki wchodzącej w życie 1 kwietnia nowej ustawie hazardowej - zapewnia MF. Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zapowiada, że po 1 kwietnia wszystkie funkcjonujące poza kasynami automaty do gry staną się nielegalne.

Chaos w skarbówce - zlikwidowane stanowiska, brak nowych przepisów. Kontrole KAS mogą być nielegalne
Money40 proc. zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego od 1 marca dostają inspektorzy kontroli skarbowej, ponieważ reforma KAS formalnie zlikwidowała ich stanowiska. Brak nowych przepisów spowodował chaos i niepewność tysięcy pracowników skarbówki. Co więcej, prowadzone w firmach kontrole mogą okazać się nielegalne. - Nie ma żadnego paraliżu - zapewnia Mateusz Morawiecki.

Reforma administracji: nielegalni kontrolerzy
RzeczpospolitaBrak nowych legitymacji służbowych może sparaliżować zreformowaną administrację skarbową.
Sabotaż w dobrej zmianie – kto beknie za KAS?
Istniejąca już od dwóch tygodni Krajowa Administracja Skarbowa wciąż pozostaje w gigantycznej dezorganizacji i chaosie. Miał być wielki sukces i potężny impuls w kwestii przyspieszenia walki z szarą strefą i uszczelnianiem wpływu z podatków, mamy raj podatkowy, w którym kontroli podatkowej przez najbliższe miesiące nie będzie. Celników rozmundurowano i zdezawuowano więc raczej wielkiego entuzjazmu do walki z przemytnikami nie mają. Wielu z nich, po bezprecedensowym obdarciu z mundurów nigdy już nie będzie Polsce służyć tak, jak służyło – część po prostu przejdzie “na złą stronę”, a część pozostanie w strukturach, bojkotując pracę i swoje nowe obowiązki, zajmując się przede wszystkim procesami w sądach pracy i uzyskaniem wywalczonej w 2015 roku mundurowej emerytury.
Skutek reformy KAS: Więcej spornych spraw będzie teraz trafiać do sądów
Gazeta PrawnaOrgany drugiej instancji uwzględniły w 2016 r. jedną czwartą odwołań od decyzji pokontrolnych – wynika z danych MF. Zdaniem ekspertów odejście od dwuinstancyjności to błąd.
Akcyza: nowe przepisy ukrócą oszustwa na skażonym alkoholu
RzeczpospolitaNowe przepisy akcyzowe ukrócą oszustwa na skażonym alkoholu.

Uchwalona w piątek nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym ma rozwiązać problem omijania tego podatku za pomocą prostych trików chemicznych i wykorzystania luk w prawie. Chodzi o nadużycie zwolnienia przewidzianego dla alkoholi skażonych stosowanych w przemyśle.
KAS rodzi się w mękach: W urzędach chaos, a na ważnych dokumentach brak podpisu
Gazeta PrawnaPracownicy są niepewni jutra, w urzędach panuje chaos, a na ważnych dokumentach wciąż brakuje podpisu. Opozycja mówi o totalnym bałaganie. Szef KAS odpowiada: Skoro jest tak źle, to dlaczego ze ściągalnością podatków jest tak dobrze.
"Cwelusie" kontra "srarbowcy", czyli skarbówka pije kawę i czyta gazety. Koniec marzeń o lepszej ściągalności podatków?
gazeta.pl- Nie wiadomo, kto rządzi. Nie wiadomo, co robić. Kawa i gazety zamiast pracy. Konflikt między cwelusiami i srarbowcami, czyli celnikami i skarbowcami. Desant kolesiów z politycznego nadania. Frustracja, bałagan i bezwład. W tle widmo strajku - to obraz nowej skarbówki po tygodniu od uruchomienia Krajowej Administracji Skarbowej. Jak rząd chce w tej sytuacji skuteczniej niż dotąd walczyć z oszustami podatkowymi i znacząco poprawić ściągalność podatków?
Strona 1 z 174 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie