AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejWrzesień 03 2014 08:56:24
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank
MF chce ograniczyć biurokrację związaną z poborem akcyzy
Gazeta PrawnaOgraniczenie biurokracji związanej z poborem akcyzy to jeden z celów planowanej przez resort finansów zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. MF postanowiło, że zmniejszając biurokrację można jednocześnie objąć akcyzą papierosy nabijane w automatach.
Fiskus zarabia na samochodach, traci na alkoholu i tytoniu
Gazeta PrawnaRosną budżetowe wpływy z akcyzy od paliw, gazu LPG i aut osobowych. Zmalały za to z wódki i papierosów. Spada sprzedaż piwa, ale jest w nim więcej ekstraktu wpływającego na wysokość podatku.
Podatek akcyzowy: resort finansów chce pomóc przedsiębiorcom
Gazeta PrawnaOsoby samodzielnie wytwarzające papierosy zapłacą podatek. Za to szpitale i samorządy zaoszczędzą przy zakupie karetek pogotowia. To propozycje zgłoszone wczoraj przez resort finansów.
Akcyza nie zmaleje, za to ubędzie absurdów
RzeczpospolitaKoniec kombinacji z papierosami skrętami, a także redukcja biurokracji – takie zmiany proponuje resort finansów.

Opublikowany w poniedziałek obszerny projekt dotyczy 36 kwestii sugerowanych od dawna m.in. przez firmy paliwowe, tytoniowe czy producentów alkoholi. Nie ma w nim jednak mowy o zmianie stawek akcyzy.
Służba Celna z pozytywną oceną NIK
RzeczpospolitaOcenę pozytywną, czyli najwyższą w trzystopniowej skali, przyznała NIK warmińsko-mazurskiej Służbie Celnej, po kontroli „Sprawność działania służb państwowych na wybranych przejściach na granicy wschodniej RP."
Samodzielne skręcanie papierosów to fikcja
Gazeta PrawnaNadal działają sklepy oferujące klientom możliwość robienia na własny użytek papierosów nawet o połowę tańszych niż tradycyjne. Resort finansów myśli, jak to ukrócić, ale na finał się nie zanosi.
Odprawa przed przybyciem
RzeczpospolitaWychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z początkiem 2014r. Służba Celna udostępniła nową usługę dotyczącą tzw. „odprawy przed przybyciem". Jest to jedno z uproszczeń i ułatwień wpisujące się w koncepcję uelastycznienia odpraw celnych. Wykorzystując posiadaną infrastrukturę informatyczną umożliwiono przedsiębiorcom zgłoszenie towaru jeszcze przed jego pojawieniem się w porcie.
Jednoręki bandyta ☛ FULL
Uważam RzeJak wiceminister finansów Jacek Kapica niszczy polskie firmy

Wiceminister finansów Jacek Kapica (we wrześniu skończy 44 lata) spośród ludzi władzy wzbudza najbardziej negatywne emocje wśród polskich przedsiębiorców. Najpierw naraził się właścicielom automatów do gier (pogardliwie przezywanych „jednorękimi bandytami”), otwarcie deklarując walkę z legalną i koncesjonowaną działalnością.
Tytoń bez akcyzy u kuriera problemem dla sądu
RzeczpospolitaCzy zamawiającemu przez kuriera tytoń bez akcyzy grozi grzywna – rozstrzygnie Sąd Najwyższy.

Zakupy przez internet z roku na rok zyskują na popularności. Kiedy w ich trakcie dochodzi do złamania prawa, sądy mają trudności z interpretowaniem niejasnych i nieprecyzyjnych przepisów. Tak było też w wypadku Urszuli S., której sprawa zakończyła się skierowaniem pytania prawnego do Sądu Najwyższego.
Wyznania pokerzysty. "Kładę córkę spać, żegnam się z żoną, zamykam w pokoju"
Gazeta WyborczaZarobki? Ok. 1,5 tys. dolarów miesięcznie. Praca w domu przed komputerem i dwoma monitorami. Niestety na noce i w szarej strefie. Ryzyko chorób zawodowych? Wysokie. Przede wszystkim uzależnienie od hazardu.
Strona 1 z 150 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie