AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejMarzec 30 2015 16:06:13
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Nowy trik Kapicy

Prezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

Zobacz więcej...
Problemy hazardowego szeryfa

To wyjątek, żeby nominacja generalska dotyczyła tylko jednej osoby” – mówił prezydent Bronisław Komorowski, gdy nadawał Kapicy najwyższy stopień w Służbie Celnej. Te słowa pokazują, jak szczególną pozycję w rządzie miał tuż po tzw. aferze hazardowej wiceminister finansów.

Zobacz więcej...
Sąd Najwyższy: „hazardowa” to bubel

Negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z wadliwej ustawy o grach hazardowych dotychczas dotknięci byli głównie prywatni przedsiębiorcy. Obecnie skutki finansowe zaczyna ponosić skarb państwa

Zobacz więcej...
Granica państwa – kolejne odwołania ze stanowisk „gwiazd” tzw. grupy lubaczowskiej.

Kiedy opisywaliśmy na naszych łamach tzw. grupę lubaczowską i jej „przekręty”, ówczesne władze przemyskiej Izby Celnej stanowczo zaprzeczały, by coś takiego w ogóle istniało, a nasze doniesienia komentowały jako atak na Służbę Celną.

Zobacz więcej...
Olejowy chaos

Tysiące małych firm czeka bankructwo. Ich właściciele protestują przeciw łupieżczej działalności urzędników podległych wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy

Zobacz więcej...
Branże akcyzowe pozbędą się biurokracji
Gazeta PrawnaPrzedsiębiorcy doczekali się projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Teraz dopingują rząd, aby lobbował za szybkim jej uchwaleniem.

W założeniu większość przepisów wejść ma w życie już od 30 czerwca 2015 r., ale są obawy, czy to realne.

– Jeśli nowelizacja nie zostanie przyjęta w tej kadencji Sejmu, to na kolejną próbę odbiurokratyzowania akcyzy poczekamy co najmniej dwa lata – martwi się Szymon Parulski, doradca podatkowy w kancelarii Parulski i Wspólnicy.
Na Opolszczyźnie atakują oszuści podszywający się pod celników
Gazeta WyborczaPodszywają się pod funkcjonariuszy krakowskiej izby celnej i rozsyłają wezwania do zapłaty 283 zł na wskazane konto bankowe jako karę za zakup nielegalnego tytoniu. Kilka miesięcy temu podobne pisma otrzymywali mieszkańcy Opolszczyzny rzekomo od celników z Rzepina.
Służba Celna: 12 tys. zł od automatu
RzeczpospolitaOd środy Służba Celna rozpoczyna akcję informacyjną i będzie ostrzegać osoby wynajmujące lokale pod automaty do gier, że grozi im odpowiedzialność karna i finansowa w wysokości 12 tys. zł od automatu - poinformował PAP wiceszef MF Jacek Kapica.
Ekscytacja Kapicy po wyroku Trybunały Konstytucyjnego!
Dochodzą do wniosku, że państwo polskie zniknęło z mapy Europy ładnych kilkadziesiąt lat temu. Wczoraj odbyła się długo wyczekiwana rozprawa Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że ustawa hazardowa z 2009 roku jest zgodna z Konstytucją RP. Dodatkowo wychodzi na to, że dla Trybunału nie jest absolutnie żadnym problemem to, że ustawa nie była notyfikowana KE.
Konferencja prasowa Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws emerytur celników
Konferencja prasowa Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws emerytur celników
Hazard w internecie bez kontroli
RzeczpospolitaSłużba Celna nie radzi sobie ze ściganiem firm, które nielegalnie prowadzą hazard. Tropią za to graczy.

Zakłady bukamacherskie, typowo hazardowe gry, jak: ruletka, Bakarat, Blackjack czy inne, są oferowane w internecie przez zagraniczne firmy, a na ich strony wchodzi coraz więcej rodzimych amatorów tych rozrywek. Są za to ścigani i karani. Zapadają wyroki, a sądy orzekają wysokie grzywny.
Dostosowanie emerytur celników do wyroku TK nie w tej kadencji
RzeczpospolitaW tej kadencji parlamentu nie zdążymy dostosować zasad przyznawania emerytur celnikom do wyroku TK, mówi wiceminister finansów Jacek Kapica. Trybunał orzekł, że celnicy są dyskryminowani, bo wyłączono ich z przywilejów emerytalnych, przysługujących innym mundurowym.
Celnicy zgłaszający nadużycia są szykanowani; MF zaprzecza
RzeczpospolitaZwiązek zawodowy Celnicy.pl zarzucił MF, że celnicy zgłaszający nadużycia w Służbie Celnej są szykanowani. Resort stanowczo zaprzecza i przekonuje, że robi wiele, by wspomóc sygnalistów. Jak jednak dodaje, niestety często ktoś staje się sygnalistą, gdy kłopoty dotyczą jego.
Hazard: Resort spycha jednorękich bandytów do podziemia
Gazeta PrawnaCelnicy zamierzają wziąć pod lupę przedsiębiorców wynajmujących powierzchnię właścicielom nielegalnych automatów do gier. Chyba że plany pokrzyżuje im wkrótce Trybunał Konstytucyjny
Nowy trik Kapicy ☛ FULL
Uważam RzePrezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

O tym, że ustawę hazardową trzeba zmienić, wiadomo było już od dawna. Mimo to projekt nowelizacji przez kilka lat leżał w sejmowej zamrażarce. Teraz go nagle odkurzono, a parlamentarzyści zaczęli pracować z niespotykaną prędkością, po cichu i bez konsultacji społecznych. Wszystko wskazuje na to, że skutki będą tak samo katastrofalne jak przy wprowadzaniu ustawy w 2009 r.
Legalne zakłady: czy istnieją?
RzeczpospolitaUstawa o grach hazardowych nie zabrania uczestniczenia w zakładach zawieranych przez giełdy internetowe – pisze Rafał Rzeszotarski.

Od dłuższego czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie tematyką legalności uczestnictwa w zakładach internetowych. I to ze strony organów państwowych, polskich firm bukmacherskich oraz mediów. Warto się więc przyjrzeć, co na ten temat mówi prawo.
Strona 1 z 159 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie