Służba Celna - Akcyza
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzyKwiecień 24 2014 07:48:22
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank

auta i motocykle kupuj tylko na http://ss-exports.us.

Celnicy wzięli się za kluby go-go
RzeczpospolitaKontrole prowadzone w lokalach m.in. w Krakowie ujawniły, że handluje się w nich alkoholem bez akcyzy.

Agencjami Cocomo – ogólnopolską siecią klubów ze striptizem – zajmują się prokuratury w całym kraju, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Sopocie i Kielcach. Prowadzonych jest blisko 50 śledztw.
Kotecki: Akcyza bez zmian. Dochodów poszukamy w kieszeniach nieuczciwych podatników
Gazeta PrawnaSytuacja finansów publicznych pozwoli na zaniechanie podwyżek akcyzy dla różnych towarów - mówi Ludwik Kotecki, radca i główny ekonomista Ministerstwa Finansów.
Akcyza od karetek, czyli prawo zadziałało wstecz
Gazeta PrawnaSłużby celne nadal domagają się zaległej akcyzy od firm, które sprzedały ambulanse szpitalom i stacjom pogotowia. Do tej pory tylko jeden sąd uznał takie działanie za bezprawne.
Ustalenie właściwej stawki akcyzy od gazu nie jest takie proste
Gazeta PrawnaO tym, ile ma wynosić podatek od paliwa gazowego, decyduje przeznaczenie nadane mu przez odbiorcę. Jednak z reguły to nie kupujący jest podatnikiem, lecz sprzedawca. W praktyce powoduje to wiele komplikacji.
Alkohol do mycia maszyn bez podatku
Gazeta PrawnaMinister finansów potwierdził w interpretacji ogólnej, że częściowo skażony alkohol używany do czyszczenia linii produkcyjnej jest zwolniony z akcyzy.
Hazard w Internecie? W Polsce grozi za to więzienie
Gazeta PrawnaWielbiciele pokera i zakładów bukmacherskich nie mają w naszym kraju łatwego życia. Na tle unijnego prawodawstwa polska ustawa hazardowa prezentuje się niezwykle restrykcyjnie, a kary za nielegalny hazard, których wysokość reguluje kodeks karny skarbowy, mogą dotknąć nie tylko organizatorów gier, ale również ich uczestników.
Wielka kradzież u fiskusa
Rzeczpospolita Pod nosem ochroniarzy 
z depozytu urzędu kontroli skarbowej zniknęło 53 tys. paczek papierosów.

W tej historii zaskakują nie tylko skala kradzieży i beztroska urzędników, ale i to, że tak gruba sprawa rozeszła się po kościach. Niezbyt dotkliwie ukarano kilka osób, a szefostwu urzędu się upiekło.
Pikapy to kliniczny obraz braku realizacji zasady zaufania do organów podatkowych
Gazeta PrawnaPrzyczyną problemów podatników jest zdefiniowanie samochodów osobowych podlegających akcyzie poprzez odwołanie się do ich klasyfikacji w Nomenklaturze Scalonej (CN) - mówi Bartosz Bołtromiuk doradca podatkowy w Independent Tax Advisers.
Samochodowy cud akcyzowy. Były ciężarowe, są osobowe
Gazeta PrawnaKolejni przedsiębiorcy przegrywają z fiskusem bój o zaległy podatek od pikapów. Sądy uważają, że to osobówki, mimo że wcześniej z ministerialnego okólnika wynikało, że są to pojazdy dostawcze.
Izba skarbowa: Tytoniowy wywar na szkodniki nie podlega akcyzie
Gazeta PrawnaLiście tytoniu służące do produkcji preparatów przeciw owadom nie podlegają podatkowi akcyzowemu – wynika z interpretacji łódzkiej izby skarbowej.
Strona 1 z 145 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza


Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie