AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejPaździernik 24 2016 23:45:23
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Służba Celna ostrzega przed skażonym alkoholem z Ukrainy

Chodzi o kupno alkoholu poza legalną siecią, m.in. na bazarach, targowiskach i od przypadkowych sprzedawców. Ostrzeżenia związane są z falą śmiertelnych zatruć, jaka pojawiła się na Ukrainie. Zmarło tam już prawie 40 osób, zatrutych jest o wiele więcej.

Czytaj więcej...
Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Ryzykowna rewolucja w administracji skarbowej
Gazeta WyborczaWprowadzanie reformy administracji skarbowej, bez określenia szczegółów, jak będzie dokonywane zmniejszenie zatrudnienia, może spowodować, że najbardziej doświadczeni pracownicy będą odchodzić na wcześniejszą emeryturę bądź zasilać firmy doradcze. Nie da się ich z dnia na dzień zastąpić ludźmi bez doświadczenia
Koniec sporów o akcyzę od aut
Gazeta PrawnaNie będzie wątpliwości, czy od samochodów kempingowych, vanów, SUV-ów i innych wielozadaniowch zapłacić daninę. Będzie od każdego pojazdu o masie całkowitej poniżej 3,5 tony.
PiS reformuje skarbówkę. Urzędnicy boją się czystek
Gazeta WyborczaSejm opowiedział się za powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej. Rząd twierdzi, że poprawi ona ściągalność podatków. Opozycja i urzędnicy obawiają się upolitycznienia służb skarbowych.
Marian Banaś mistrzem w psuciu finansów publicznych
Szef Służby Celnej Minister Marian Banaś stał się niekwestionowanym mistrzem w dziedzinie psucia finansów publicznych . Na tym polu pokonał swojego największego rywala legendę MF „kata polskich przedsiębiorców” Jacka Kapicę .Człowieka, który w przeciągu 8 lat stał się generałem.

MF: Akcyza na auta może pośrednio uwzględniać "czynnik środowiskowy"
Gazeta PrawnaNowa akcyza na samochody mogłaby zależeć od pojemności silnika i wieku auta, pośrednio uwzględniony zostałby także "czynnik środowiskowy" - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów.
Lewy spirytus na łódzkich rynkach sprzedaje się, jak świeże bułki. Cena kusi
Expres_ilustrowanyWczoraj na największym łódzkim targowisku z nielegalnym alkoholem - przy ul. Ceglanej i na Dolnym Rynku - naliczyliśmy aż 12 stoisk ze spirytusem. Popyt był duży, bo jest to okres przygotowywania owocowych nalewek. Co chwila ktoś pakował do torby litrową butelkę i nie byli to - sądząc z wyglądu - amatorzy taniego upijania się.
Akcyza: procedury sposobem na nielegalny alkohol
RzeczpospolitaPodmiot przywożący alkohol skażony z innego kraju UE będzie musiał zarejestrować się jako podatnik akcyzy i zgłosić planowane nabycie.
Fiskus wytacza walkę nielegalnym nalewkom
Gazeta PrawnaNie będzie zwolnienia dla spirytusu skażanego na sposób węgierski. Ministerstwo Finansów będzie wiedzieć o każdej dostawie denaturatu z Unii Europejskiej.
Służba Celna ostrzega przed skażonym alkoholem z Ukrainy
Nowiny24Służba Celna ostrzega przed różnymi wyrobami sprowadzanymi z Ukrainy, zawierającymi alkohol niewiadomego pochodzenia.
Koniec prac nad reformą skarbówki. Nie będzie gwarancji zatrudnienia dla funkcjonariuszy
MoneySpecjalna podkomisja pracująca nad przepisami o Krajowej Administracji Skarbowej nie przyjęła w czwartek poprawek, które - zdaniem celników - gwarantowałyby funkcjonariuszom zatrudnienie w administracji skarbowej.

Podkomisja ds. KAS m.in. o kwestii zatrudnienia kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy
Rząd szykuje rewolucję w skarbówce, co budzi duże obawy urzędników fiskusa i Służby Celnej. Kwestie dotyczące kontynuacji pracy dziesiątków tysięcy pracowników tych służb były jednym z tematów dyskusji wtorkowego posiedzenia specjalnej podkomisji, która rozpatruje projekt ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Strona 1 z 170 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie