AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejLipiec 24 2014 02:15:04
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank

auta i motocykle z USA kupuj tylko na http://ss-exports.us.

Bezpieczny hazard online
RzeczpospolitaKomisja Europejska chce zwiększyć ochronę osób grających w sieci. Weryfikowana ma być m.in. ich pełnoletność. Polska już zmienia przepisy.

Skuteczne zabezpieczenia przed dostępem do hazardu osób niepełnoletnich, prawidłowe informowanie o zagrożeniach związanych z grami, utrzymanie hazardu pod kontrolą to najważniejsze wskazówki dla państw członkowskich wypływające z zaleceń KE. Czy polskie przepisy spełniają rekomendacje Komisji?
Wielki kant ☛
Uważam RzeFałszywi celnicy, rzekomi policjanci i lipny kantor – to tylko niektóre z pułapek, jakie na swoje ofiary zastawiają oszuści

Pomysły przestępców nierzadko są lepsze od scenariuszy najbardziej nieprawdopodobnych filmów kryminalnych, a ich zakończenia często zaskakują. Nie zawsze bowiem udaje się złapać złoczyńców i ich ukarać.
Z filmowego rozwiązania skorzystał 32-letni Grzegorz G. spod Wieliczki. Na początku maja dał w internecie ogłoszenie, w którym napisał, że szuka pracowników do nowo utworzonej komórki do zwalczania przestępczości związanej z grami hazardowymi w krakowskiej Izbie Celnej. Komórka miała być tajna, dlatego rekrutacja odbyła się poza urzędem, na terenie Nowego Sącza. – W takich wypadkach zawsze się to tak odbywa – tłumaczył kandydatom do pracy na stanowisku „aplikanta celnego”.
Gangsterzy uruchomili w Elblągu fabrykę Marlboro. Pracowali Paragwajczycy
Gazeta WyborczaNa 7,5 mln zł oszacowano wartość podrabianych papierosów, tytoniu i maszyn, które policjanci CBŚ zabezpieczyli w fabryce prowadzonej przez zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano tam 14 osób, w tym ośmiu obywateli Paragwaju, którzy pracowali przy produkcji.
18 lat sporu o akcyzę. Przedsiębiorca odpowiada ministrowi finansów
Gazeta PrawnaKilka dni temu na stronie Ministerstwa Finansów ukazała się pozytywna opinia resortu o działaniach organów podatkowych w sprawie Jarosława Chojnackiego, byłego przedsiębiorcę z Kartuz, który zajmował się konfekcją kosmetyków. Chojnacki od 18 lat - bez powodzenia - walczył z fiskusem o zwrot podatku akcyzowego. Spór dotyczył sumy ponad 2 mln zł. W sprawie wydanych zostało kilkadziesiąt urzędowych decyzji i wyroków sądowych. Po niekorzystnym dla przedsiębiorcy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z 21 maja 2014 r. (sygn. akt I SA/Gd 364/14) samobójstwo popełniła jego żona. Po ukazaniu się opinii w tej sprawie na stronie resortu finansów Chojnacki zdecydował się na opublikowanie listu otwartego do ministra finansów Mateusza Szczurka. Poniżej zamieszczamy treść tego listu.
Przedsiębiorcy donoszą na Kapicę. Poszło o skażony alkohol
TVN_24.pl Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) złożył zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceministra finansów Jacka Kapicę ws. skażania alkoholu na cele przemysłowe - poinformowano w czwartek Warszawie.
18 lat sporu o akcyzę. Resort finansów: wszystko przebiegało prawidłowo
Gazeta PrawnaNa stronie Ministerstwa Finansów ukazała się pozytywna opinia resortu o działaniach organów podatkowych w sprawie Jarosława Chojnackiego, byłego przedsiębiorcę z Kartuz, który zajmował się konfekcją kosmetyków. Chojnacki od 18 lat - bez powodzenia - walczył z fiskusem o zwrot podatku akcyzowego.
Sprzedaż tytoniu nie zawsze musi być objęta akcyzą
Gazeta PrawnaNiepocięte i nieskręcone liście tytoniu nie muszą być opodatkowane, nawet jeśli, zdaniem organów podatkowych, nadają się do palenia – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.
Najpopularniejsze marki nielegalnych papierosów
WPWirtualna Polska dotarła do raportu KPMG oraz danych służb celnych o przemycie papierosów. Wyroby tytoniowe drożeją w Polsce na potęgę, oficjalna sprzedaż spada, ale liczba palaczy wcale nie maleje. Jak to możliwe? Wszystko przez rozrost czarnego rynku i kontrabandy. Mówiąc wprost: Polskę zalewają papierosy z przemytu i nielegalnych wytwórni.
Celnicy konfiskują automaty do gry
Ponad 150 automatów do gier skonfiskowali od początku roku elbląscy celnicy. Dzisiaj zabrali automaty z jednego z punktów przy ul. 1 Maja, w ubiegłym tygodniu taki sam los spotkał nielegalne maszyny z lokalu przy ul. Rzeźnickiej. Można powiedzieć, że trwa zabawa w kotka i myszkę, bo po zabraniu automatów w ich miejsce często pojawiają się nowe. To dla właścicieli maszyn złoty interes. Jedno urządzenie można kupić już za kilka tysięcy złotych, potrafi na siebie zarobić już po miesiącu działalności.
Banderole bez korekty
RzeczpospolitaWartość naklejonych na butelki z alkoholem banderol obniża akcyzę, nawet jeśli podatnik później zdejmie 
i zniszczy jej znaki.
Strona 1 z 149 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza


Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie