AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejLuty 10 2016 07:33:04
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
Walka z hazardem: Nowy sposób na plagę jednorękich bandytów
Gazeta PrawnaPonad 30 tysięcy nielegalnych automatów o niskich wygranych skonfiskowali celnicy w 2015 r. Wciąż jednak działa ich nawet 60 tysięcy. I właśnie rozwiązanie tego problemu jest jednym z celów nowelizacji ustawy hazardowej. Zarys potencjalnych propozycji sformułowano jeszcze przed wyborami.
Jak założyć skład podatkowy?
Gazeta PrawnaSkład podatkowy jest miejscem o szczególnym statusie, w którym wyroby akcyzowe są produkowane, przetwarzane, magazynowane, przeładowywane oraz do którego wyroby te są wprowadzane lub, z którego są wyprowadzane w ramach procedury zawieszenia poboru akcyzy.
Akcyza: Ogólna WIA ułatwiłaby życie podatnikom
Gazeta PrawnaW ubiegłym roku złożono 151 wniosków o wiążące informacje akcyzowe. Wydano ich na razie tylko 66


Wiążące informacje akcyzowe (WIA) funkcjonują w polskim prawie niewiele ponad rok. Przyznają podatnikom ochronę prawną w zakresie, w jakim nie zapewniają jej interpretacje indywidualne ani wiążące informacje taryfowe. Dają bowiem możliwość uzyskania informacji zarówno o kodzie CN, jak i o rodzaju wyrobu akcyzowego. To z kolei pozwala właściwie zakwalifikować towar i zapłacić podatek według odpowiedniej stawki.

W maju zabraknie papierosów! Nie ma przepisów...
Zgodnie z unijną dyrektywą, którą Polska ma wdrożyć do 20 maja tego roku, opakowania papierosów muszą mieć tylko kilka centymetrów powierzchni na nazwę marki i logo producenta - resztę powierzchni ma zająć ostrzeżenie zdrowotne.
Emerytury jak w wojsku i policji: Celnicy będą pracować tylko do 55. roku życia
Gazeta PrawnaFunkcjonariusze Służby Celnej będą mogli przechodzić na emerytury na takich samych zasadach jak żołnierze i policjanci
Organizował hazard i skorumpował urzędnika państwowego. Usłyszał zarzuty
Jeden z przedsiębiorców usłyszał zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowej urzędnikom państwowym. Mężczyzna odpowie za nielegalne organizowanie gier hazardowych oraz za wręczenie łapówki urzędnikowi w zamian za informacje o planowanej kontroli. To już kolejne zatrzymanie w sprawie korupcji w jednym z urzędów na terenie Opolszczyzny.
Skarbówkę czeka rewolucja: Administracja podatkowa, celna i skarbowa zostaną scentralizowane
Gazeta PrawnaAdministracje: podatkowa, celna i skarbowa, zostaną scentralizowane. Powstanie jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Ministerstwo Finansów wraca do pomysłu z 2006 r.
Ustawa o podatku akcyzowym: Zmiany 2016
Gazeta PrawnaZgodnie z uchwalonymi zmianami w ustawie o podatku akcyzowym, która zaczną obowiązywać 1 stycznia 2016 roku, podatnik będzie miał możliwość wyboru właściwego organu podatkowego w zakresie akcyzy.
Olbrzymie koszty nieudanej wojny z hazardem. Miliony wyrzucone w błoto
Właściciele automatów o niskich wygranych od kilku miesięcy odzyskują zabezpieczone przez celników maszyny. Nieudana wojna wypowiedziana branży przez Jacka Kapicę, byłego wiceministra finansów, już kosztowała skarb państwa przynajmniej 10 mln zł – ustaliła „Gazeta Polska”.
Nowy bubel Kapicy
Uważam RzeUchwalona dosłownie w ostatniej chwili nowa ustawa hazardowa miała naprawić wszystkie błędy legislacyjnego potworka z 2009 r. Już teraz jednak wiadomo, że stare problemy pozostały, a na dodatek doszło kilka kolejnych. Równie kosztownych dla naszego budżetu


Anglosasi mają powiedzenie: gdy nie wyjdzie ci za pierwszym razem, próbuj do skutku. Wiceminister finansów i jednocześnie szef służby celnej Jacek Kapica chyba zbyt dosłownie traktuje to przekadło w swojej długoletniej walce z branżą hazardową. Z niezwykłym uporem stosuje wciąż te same metody w złudnej nadziei, że tym razem będą skuteczne.

Uchwalona w sierpniu tego roku nowelizacja ustawy hazardowej ma – w myśl Kapicy – w końcu wyeliminować z rynku polskich przedsiębiorców z branży automatów o niskich wygranych. Już teraz jednak widać, że Ministerstwo Finanów znów stworzyło legislacyjnego bubla, którego niezgodność z prawem unijnym aż bije po oczach.
Celnicy chcą wczesnej emerytury
RzeczpospolitaJuż dziś prawie pół tysiąca funkcjonariuszy Służby Celnej ma wysługę lat, która uprawniałaby ich do emerytury mundurowej
Związkowcy żądają emerytalnych przywilejów dla Służby Celnej. PiS nie mówi „nie". Koszty? Nikt jeszcze nie policzył.
Strona 1 z 165 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie