AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejListopad 22 2014 10:56:10
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Ile płacimy za błędy ministra?

18,5 mld zł – to według najostrożniejszych szacunków skala strat spowodowanych przez błędną politykę wiceministra finansów Jacka Kapicę. Jego działalność podsumowują autorzy opracowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców raportu „Straty budżetu państwa z powodu błędów Ministerstwa Finansów”

Zobacz więcej...
Drastycznie spada w Polsce sprzedaż papierosów. Masowo rzucamy palenie? O nie

Gazeta WyborczaNawet po kilkanaście procent w ciągu roku. Nie, nie oznacza to, że Polacy zmądrzeli i rzucają palenie. Masowo przerzucają się na nielegalne papierosy.

Zobacz więcej...
Seria klęsk „jednorękiego bandyty"

Znanemu z prób bezprawnego rabowania przedsiębiorców wiceministrowi finansów pali się grunt pod nogami. Nawet podwładni zaczynają występować przeciw absurdalnym działaniom Jacka Kapicy. Niestety, za jego działania płacimy wszyscy

Zobacz więcej...
Celnik emeryt musi spłacić mundur

Czy celnik, przed przejściem na emeryturę jest zobowiązany uiścić koszty munduru, z którego i tak nie będzie mógł korzystać na emeryturze.

Zobacz więcej...
Czy budżet zapłaci za zaniedbania Kapicy?

Wiceminister finansów, którego prokurator podejrzewał
o niedopełnienie obowiązków przy kontroli branży hazardowej, uniknie odpowiedzialności. Za aferę zapłacą wszyscy Polacy.

Zobacz więcej...
Funkcjonariusze zlikwidowali pod Łodzią nielegalne kasyno
Policja Funkcjonariusze łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Izby Celnej w Łodzi i Placówki Straży Granicznej w Łodzi na gorącym uczynku zatrzymali dziewięć osób narodowości wietnamskiej, które prowadziły nielegalny hazard.
Ustawa Hazardowa: Zmiany w ministerstwie, Jacek Kapica szaleje na Twitterze
Temat ustawy hazardowej w ostatnich tygodniach stosunkowo często poruszany jest przez polskie media, jednak nie przypominam sobie dnia w którym działoby się tak dużo, jak w dniu wczorajszym. Wydano komunikat dla osób grających u zagranicznych operatorów, Jacek Kapica pojawił się na Twitterze, a wieczorem media obiegła informacja, że nasz ulubiony wiceminister nie będzie zajmował się już rynkiem gier.
Wino w prezencie, 
czyli akcyzowa męczarnia
RzeczpospolitaFirma, która chce kupić alkohol w zagranicznym sklepie, przegra z naszą biurokracją.

Zezwolenia, zabezpieczenia, deklaracje, dokumenty, banderole – zwykły zakup świątecznego prezentu może się przerodzić w drogę przez mękę.
Coraz mniej wódki w wódce
Gazeta PrawnaTen rodzaj alkoholu przestaje spełniać unijne normy, przez co klasyfikowany jest jako likier, nalewka bądź napój spirytusowy. Producenci twierdzą, że procenty znikają w trosce o klientów
Hazard rozhulał się w naszej sieci na dobre: Będzie blokowanie serwisów czy ściganie graczy?
Gazeta Prawna4,3 mln użytkowników ma już największy serwis – wynika z najnowszego badania Megapanel

StarGames.com. znienacka wskoczył do dwudziestki najpopularniejszych miejsc w polskim internecie. W pokera, ruletkę, black jacka, bingo i dziesiątki innych gier hazardowych gra za jego pośrednictwem aż 4,3 mln internautów. Serwis jest w Polsce nielegalny, ale Ministerstwo Finansów może ścigać tylko jego użytkowników. Właściciel jest bezkarny.
Rząd zajmie się projektem dot. ułatwień i zmian w akcyzie
Gazeta PrawnaLiczący prawie siedemdziesiąt stron dokument przewiduje też ograniczenie biurokracji związanej z poborem akcyzy. Jak bowiem wskazano w założeniach, celem zmian jest "uproszczenie przepisów w zakresie podatku akcyzowego oraz zniesienie i ograniczenie niektórych uciążliwych i zbędnych obowiązków administracyjnych", dotyczących firm działających na rynku wyrobów akcyzowych i samochodów.
Ile płacimy za błędy ministra? ☛ FULL
Uważam Rze18,5 mld zł – to według najostrożniejszych szacunków skala strat spowodowanych przez błędną politykę wiceministra finansów Jacka Kapicę. Jego działalność podsumowują autorzy opracowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców raportu „Straty budżetu państwa z powodu błędów Ministerstwa Finansów”

Dla Ministerstwa Finansów akcyza to jeden z najlepszych podatków − drugie po VAT źródło dochodów − a jego wysokość jest ukryta w cenie towaru. Jego podwyżki nie są aż tak dla ludzi zauważalne, a za wzrost cen nie obwinia się rządzących.
Drastycznie spada sprzedaż legalnych papierosów
Gazeta WyborczaNawet po kilkanaście procent w ciągu roku. Nie, nie oznacza to, że Polacy zmądrzeli i rzucają palenie. Masowo przerzucają się na nielegalne papierosy.
Kapica ujawnił 17 700 hazardzistów
Wiceminister Jacek Kapica jest niezłomny w swoich działaniach przeciwko graczom, którzy korzystają z nielegalnych gier hazardowych w Internecie.
Jeżdżący po paliwo do Rosji przywożą też węgiel
Gazeta Wyborcza- Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego, którzy w ramach małego ruchu granicznego jeżdżą do Rosji po paliwo, coraz częściej przywożą też węgiel. Kupują go w 25-kg workach na stacjach paliw. W ocenie polskich celników to "chwilowa moda", a nie szersze zjawisko.
Jedlak: Państwu wolno łamać prawo
Gazeta Prawna Stawka? Miliardy złotych, co najmniej kilkanaście. Przepłynęły z naszych kieszeni do portfela Skarbu Państwa. I chyba już tam zostaną.

Sprawa jest prosta. Jakiś czas temu państwo nałożyło akcyzę na energię produkowaną przez elektrownie. Niesłusznie, nie miało do tego prawa.
Strona 1 z 155 1 2 3 4 > >>
Różne

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie