AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejPaździernik 01 2014 10:09:16
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank
Sejm. SLD chce odrzucenia projektu zmian w Służbie Celnej
Gazeta WyborczaSLD złożyło w czwartek wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu zmiany ustawy o Służbie Celnej oraz urzędach i izbach skarbowych. Argumentowało, że przedmiotowo traktuje on pracowników administracji podatkowej. Projekt poparły PO i PSL.
TK odroczył rozprawę w sprawie skargi sprzedawców oleju opałowego
Gazeta PrawnaSkargę do TK skierowała spółka Pol-Miedź Trans zajmująca się m.in. handlem paliwami, ale rozprawę obserwowali przedstawiciele wielu przedsiębiorstw z branży paliwowej, którzy sprzedają olej opałowy. Oskarżają fiskusa, że wykorzystuje przepisy do naliczania na nich gigantycznych kar, w przypadku, gdy oświadczenie kupującego, że przeznaczy olej do celów grzewczych, jest niezgodne z prawdą. Firma musi wtedy zapłacić akcyzę jak od oleju napędowego. Różnica jest niebagatelna. Preferencyjna stawka akcyzy na olej opałowy wynosi 232 zł za tysiąc litrów paliwa, natomiast podstawowa stawka akcyzy na olej napędowy to 1822 zł za tysiąc litrów.
Podmioty akcyzowe będą mogły wybrać naczelnika urzędu celnego
Gazeta PrawnaPodmioty, prowadzące działalność w kilku miejscach, będą mogły wybrać organ podatkowy właściwy w sprawach akcyzy. Dziś musi to być organ właściwy dla siedziby działalności
Wpadł celnik z przemycanymi papierosami
Super NowościKORCZOWA. W torbie leżącej na tylnym siedzeniu samochodu „przedsiębiorczy” celnik miał 170 paczek ukraińskich papierosów.

Najpewniej celnik wyjeżdżając po służbie z parkingu służbowego przy przejściu granicznym w Korczowej nie spodziewał się kontroli, skoro torbę zawierającą 170 paczek ukraińskich papierosów zostawił beztrosko na tylnym siedzeniu. Dlatego też strażnicy graniczni, którzy kontrolowali jego samochód, żadnych trudności ze znalezieniem kontrabandy nie mieli. Celnika zawieszono już w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne.
Dla celnika żaden wstyd wziąć w prezencie flaszkę
Super NowościUkraiński “mytnik” daje naszemu celnikowi prezent, to brać trzeba! Nawet jeśli to butelka wódki.

Choć jeszcze zupełnie letnia u nas aura, trzeba pamiętać, że jesień za pasem. A po niej nadejdzie zima, którą niewątpliwie co roku osładzają nam Boże Narodzenie i Nowy Rok oraz prezenty, które z okazji tych świąt otrzymujemy.
Portale pod lupą celników i skarbówki
Gazeta PrawnaRocznie identyfikowanych jest ok. 2 tys. użytkowników internetu, którzy zajmują się handlem produktami tytoniowymi – poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica w odpowiedzi na interpelację poselską
Nie wytrzymała walki ze skarbówką
Państwo w Państwie- Nie mam siły walczyć dalej. Jestem pewna, że moja decyzja jako krzyk o pomoc nie pozostanie bez echa - napisała w liście tuż przed śmiercią Krystyna Chojnacka.

Krystyna i Jarosław Chojnaccy od 1993 r. prowadzili firmę "Cristine" zajmującą się konfekcjonowaniem kosmetyków. Ich interes szedł bardzo prężnie do czasu kiedy firmą zainteresowali się urzędnicy.
Nie będzie już tanich papierosów! Cios w portfele palaczy
Expres_ilustrowany Nie będzie już tanich papierosów. Choć w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe nie wzrośnie - z projektu ustawy budżetowej wynika, że rząd nie planuje podniesienia stawek, osoby, które paliły tanie papierosy, zapłacą drożej.
Coraz więcej papierosów ze wschodu
Gazeta PrawnaMinisterstwo Finansów chwali się, że polskie służby są liderem pod względem wielkości ujawnień nielegalnych papierosów. Branża jest bardziej sceptyczna
Wódka z przemytu leje się w Polsce strumieniami. Winna podwyżka akcyzy
Dziennik.PL O ponad 40 proc. wzrósł przemyt alkoholu ujawniany przez celników na wschodniej granicy i w morskich portach. "To dowód na zgubne skutki podwyżki podatku – oceniają producenci
Strona 1 z 152 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie