AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejGrudzień 04 2016 21:31:48
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Służba Celna ostrzega przed skażonym alkoholem z Ukrainy

Chodzi o kupno alkoholu poza legalną siecią, m.in. na bazarach, targowiskach i od przypadkowych sprzedawców. Ostrzeżenia związane są z falą śmiertelnych zatruć, jaka pojawiła się na Ukrainie. Zmarło tam już prawie 40 osób, zatrutych jest o wiele więcej.

Czytaj więcej...
Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej
Gazeta PrawnaSłużba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną 1 marca 2017 r. skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową - przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.
Skandal na Święcie Młodego Wina. Celnicy "aresztowali" alkohol. "Celowo rozbito nam imprezę"
Gazeta WyborczaDo trzech sandomierskich restauracji, gdzie odbywały się degustacje w ramach Święta Młodego Wina, weszli w sobotę celnicy i je zarekwirowali. Organizatorzy nie kryją zdenerwowania: - Rozbito nam imprezę - mówią.
Ustawa hazardowa w oparach absurdu. Rząd pozwoli bukmacherom na reklamowy raj?
Wolnoamerykanka, reklamowy "wypas", brak jakichkolwiek norm etycznych – tak eksperci oceniają przepisy wprowadzające dotyczące możliwości reklamowania się firm bukmacherskich. Co ciekawe, sama branża patrzy na zmiany dość sceptycznie i apeluje o zmiany.

Celnicy chcą zawetowania ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
Gazeta PrawnaNiekonstytucyjna, bezprecedensowo uderzająca w służbę mundurową i …obniżająca autorytet Prezydenta – taka zdaniem związku zawodowego Celnicy.pl jest ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Związek apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o jej zawetowanie.
Branża spirytusowa ostrzega: Po zmianie podatku akcyzowego oszuści mogą wykorzystywać skażony alkohol
Gazeta PrawnaPo zmianach w prawie o podatku akcyzowym oszuści mogą zacząć wykorzystywać częściowo skażony alkohol – ostrzegają producenci.
Hazard: Firmy zawiniły, graczy wieszają
Gazeta PrawnaStatystyki MF pokazują jasno: służby za grę u nielegalnych bukmacherów ścigają głównie obywateli.
Akcyza: Suplement diety traktowany jako wyrób spirytusowy
Gazeta PrawnaSuplement diety może zostać potraktowany jako wyrób spirytusowy. Za taki uznała jeden z produktów Izba Celna we Wrocławiu w wiążącej informacji akcyzowej.
Nowelizacyjny hazard: Tylko liberalizacja ograniczy szarą strefę
Gazeta PrawnaTylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy.
UE: KE chce obniżyć podatek akcyzowy dla drobnych producentów alkoholu
Gazeta PrawnaKomisja Europejska w ramach rewizji dotychczasowych przepisów o podatkach akcyzowych proponuje m.in. obniżenie stawek dla drobnych producentów napojów alkoholowych, np. browarów rzemieślniczych, oraz wprowadzenie przejrzystych regulacji dla denaturatu.
Urząd Celny w Elblągu do likwidacji? Jakie będą losy około 300 pracowników?
Dziennk ElbląskiCzy Urząd Celny w Elblągu zostanie zlikwidowany? Takie mogą być efekty wprowadzenia nowej ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Władze Elbląga w tej sprawie skierowały pismo do Ministerstwa Finansów.

Nowe służby skarbowe: reforma budzi obawy urzędników
RzeczpospolitaUstawa tworząca nowe służby skarbowe może wkrótce trafić do Trybunału Konstytucyjnego. Chcą tego niezadowoleni celnicy.
Strona 1 z 171 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie