AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejStyczeń 31 2015 17:07:05
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Sąd Najwyższy: „hazardowa” to bubel

Negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z wadliwej ustawy o grach hazardowych dotychczas dotknięci byli głównie prywatni przedsiębiorcy. Obecnie skutki finansowe zaczyna ponosić skarb państwa

Zobacz więcej...
Granica państwa – kolejne odwołania ze stanowisk „gwiazd” tzw. grupy lubaczowskiej.

Kiedy opisywaliśmy na naszych łamach tzw. grupę lubaczowską i jej „przekręty”, ówczesne władze przemyskiej Izby Celnej stanowczo zaprzeczały, by coś takiego w ogóle istniało, a nasze doniesienia komentowały jako atak na Służbę Celną.

Zobacz więcej...
Olejowy chaos

Tysiące małych firm czeka bankructwo. Ich właściciele protestują przeciw łupieżczej działalności urzędników podległych wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy

Zobacz więcej...
Wywiad z Kapicą

Odbiurokratyzujemy akcyzę, usuwając z przepisów kilkadziesiąt utrudnień dla przedsiębiorców. Zniesiemy np. część obowiązków informacyjnych - zapowiada wiceminister finansów Jacek Kapica o propozycji zmian w ustawie o podatku akcyzowym.

Zobacz więcej...
E-gracze na celowniku

Celnicy ścigają już około tysiąca osób i mają dane kolejnych 23,6 tys. typujących wyniki w internetowych firmach bukmacherskich bez licencji w Polsce. Szara strefa to nawet 90 proc. rynku wartego ok. 5 mld zł rocznie.

Zobacz więcej...
Hazard w sieci jak piractwo?
Przez ostatnie tygodnie nie mogliśmy narzekać na brak zainteresowania ze strony mediów. Kilka portali oraz gazet opublikowało wywiady z Jackiem Kapicą, który podczas rozmowy sam się pogrąża i wykazuje się wybitną nieznajomością tematu. Po naszej stronie stanęły też sądy, które bardzo często zamykają sprawy ze względu na brak odpowiednich dowodów lub niezgodność ustawy z prawem Unii Europejskiej.
Służby przyjrzą się maszynkom papierosowym
RzeczpospolitaSłużba celna rozpoczęła kontrolę punktów sprzedaży detalicznej, bazarów, targowisk i innych miejsc handlu, w których udostępniono klientom maszyny do produkcji papierosów (automatycznego nabijania gilz papierosowych) z zakupionego tytoniu lub cygar.
Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana
Super NowościPRZEMYŚL, ŁOWICZ. Dwa lata strażnicy graniczni z Przemyśla oraz łódzcy celnicy rozpracowywali nielegalne „fabryki” tytoniu i papierosów.
Sąd Najwyższy: „hazardowa” to bubel ☛ FULL
Uważam RzeNegatywnymi konsekwencjami wynikającymi z wadliwej ustawy o grach hazardowych dotychczas dotknięci byli głównie prywatni przedsiębiorcy. Obecnie skutki finansowe zaczyna ponosić skarb państwa

Misja wiceministra finansów Jacka Kapicy – walka z tzw. niskim hazardem – otrzymała kolejny cios. Tym razem z rąk Sądu Najwyższego. Uchwalona w rekordowym tempie ustawa wprowadziła zakaz stawiania automatów o niskich wygranych w miejscach innych niż kasyna. Zadanie pilnowania przestrzegania ustawy otrzymała Służba Celna. Podwładni Kapicy nie marnowali czasu. W ich ręce trafiło ponad 20 tys. maszyn. Co więcej, ustawa zakazała wydawania nowych koncesji czy przedłużania już istniejących. Ostatnie automaty powinny więc zniknąć 1 stycznia 2016 r. Legalnie działająca branża miała zostać – wolą kilku polityków – całkowicie zlikwidowana. Dziś już wiadomo, że tak się jednak nie stanie.
Celnicy też stracą na zwolnieniach lekarskich
RzeczpospolitaFunkcjonariusze Służby Celnej na L-4 otrzymają niższe uposażenie.

Pełna stawka wynagrodzenia celnika zostanie utrzymana tylko wtedy, gdy choroba będzie związana z pełnieniem służby. Chodzi m.in. o zranienia przez przemytników, wypadki podczas służby oraz w drodze do miejsca jej pełnienia.
Za urządzanie gier hazardowych na automatach grozi więzienie
Gazeta PrawnaOrganizowanie gier na automatach jest dozwolone tylko w kasynach lub jedynie na podstawie zezwoleń wydanych do końca 2009 r.

Za złamanie tego zakazu przedsiębiorca urządzający gry hazardowe w dwóch lokalach w Suwałkach został skazany na bezwzględną karę 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę grzywny - 11,2 tys. zł.
Od 1 stycznia akcyza od nielegalnych papierosów wynosi 16 zł za paczkę
Gazeta PrawnaRzeczniczka przypomniała, że od 1 stycznia 2015 r. obowiązują nowe przepisy, które przewidują zakaz wytwarzania papierosów przy użyciu maszyn do produkcji papierosów (automatycznego nabijania gilz papierosowych) w punktach, które nie posiadają zezwolenia na prowadzenie tzw. składu podatkowego. Dotyczy to maszyn umiejscowionych m.in. na terenie punktów sprzedaży detalicznej, na bazarach, targowiskach i w innych miejscach handlu.
„Normalne ruchy kadrowe”
Super NowościGranica państwa – kolejne odwołania ze stanowisk „gwiazd” tzw. grupy lubaczowskiej.

Kiedy opisywaliśmy na naszych łamach tzw. grupę lubaczowską i jej „przekręty”, ówczesne władze przemyskiej Izby Celnej stanowczo zaprzeczały, by coś takiego w ogóle istniało, a nasze doniesienia komentowały jako atak na Służbę Celną
Najciekawsze próby przemytu w 2014 r.
RzeczpospolitaPapierosy schowane w butelkach po mleku, akumulatorze czy w cieście to tylko niektóre z przykładów kreatywności przemytników w 2014 r.

W 2014 roku Straż Graniczna ujawniła przedmioty pochodzące z przemytu o łącznej wartości prawie 190 mln zł. Niektóre z prób przewiezienia przez granicę nielegalnych towarów były wyjątkowo trudne do wykrycia. Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ujawnił kilka z tych, które pomimo wielkiego wysiłku przemytników nie zakończyły się spodziewanym sukcesem.
Kapica przegrywa bitwę. Hazard w sieci bez konsekwencji?
Sąd w Szczecinku nie zajmie się na razie sprawą gracza oskarżonego o obstawiania w nielegalnych w Polsce serwisach bukmacherskich. Nakazał skarbówce uzupełnienie wniosku, bo - jak twierdzi - same przelewy bankowe to żaden dowód.
"Jednoręcy bandyci" w pubach i dyskotekach już tylko do końca roku
Rok 2015 jest ostatnim, w którym będzie można grać na automatach zwanych „jednorękimi bandytami” w pubach i dyskotekach. Cieszy to terapeutów, którzy alarmują, że dopuszczanie do nich dzieci i młodzieży wiąże się z dużym ryzykiem uzależnienia.
Strona 1 z 157 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie